Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

U mposhtën në finale, DIMARCO: Dhamë 120% dhe jam krenar për këtë skuadër, luajtëm si të barabartë

Shkruar nga NEWSPORT
U mposhtën në finale, DIMARCO: Dhamë 120% dhe jam krenar për

Interi u mposht në finalen e Champions League nga Manchester City. Një sfidë që përfundoi 1-0, por zikaltërtit luajtën si të barabartë ndaj milionave të anglezve.

I këtij mendimi është edhe Federico Dimarco, i cili ka theksuar se pavarësisht të gjithave skuadra e tij dha 120% nga vetja.

 “Ajo që mbetet është shumë zhgënjim, sepse ne luajtëm si të barabartë me Man Cityn, por është vetëm vendi i dytë dhe ndjehemi të trishtuar që kemi humbur ndeshjen më të rëndësishme.

 Kjo skuadër e Cityt është ndërtuar për të fituar Ligën e Kampionëve. Ne luajtëm një lojë shumë të barabartë me ta sonte, por topi nuk donte të hynte dhe kur një skuadër shënon, ndryshon tërë pamjen e një finaleje.

 Jam krenar për këtë skuadër, pasi dhamë 120 për qind”, ka thënë Dimarco për “ Sport Mediaset”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga