Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Video/ Mbushën me tym stadiumin, përfundojnë në spital disa tifozë

Shkruar nga NEWSPORT
Video/ Mbushën me tym stadiumin, përfundojnë në spital disa

Derbi i Hollandës mes PSV dhe Ajaksit mund të kishtë ëprfunduar në një tragjedi të vërterte pasi rrezikonte të sillte edhe viktima. Në stolat e stadiumit një situatë të pazakontë me tymueset.

Tifozët e PSV-së kanë hedhur tymyese të cilat kanë shkaktuar ndërprerjen e lojës për të paktën 5 minuta.

Për pak tymi mund të kishte rezultuar fatal pasi 5 persona janë dërguar në spital me urgjencë pasi patën probleme në frymëmarrje, por për fat kanë marrë në kohë ndihmën mjeksore..

 

Tags:

BOTA VIDEO

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga