Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Trajneri i Bayern shpërthen ndaj trofeut “Kopa”: Sytë janë te Barcelona, Gavi ka talent por Bellingham dhe Musiala ishin më mirë (Statistika)

Shkruar nga NEWSPORT

Ditën e djeshme u mbajt ceremonia e “Topit të Artë”, që u fitua nga Benzema. Polemikat për përzgjedhjen e fituesve të trofevë të tjerë ka pasur përsëri. Trajneri i Bayern Munchen, Julian Nagelsmann ka folur rreth trofeut “Kopa” që u fitua nga Gavi. Viti i dytë radhazi që e fiton një lojtar i Barcelonës.

Nagelsmann nuk i pëlqeu aspak ky vendim ku shprehet: “Ju mbani syze, dhe shikoni vetëm Barcelonën. Në sytë e mi, Musiala dhe Bellingham kanë pasur një sezon më të mirë se fituesi Gavi, i cili gjithashtu po bën mirë. Ai është një lojtar shumë i mirë dhe mendoj se është shumë i talentuar. Ai zhvilloi shumë ndeshje për Barcelonën. Është kokë më kokë me Jude dhe Jamal. Ju duhet ta vendosni këtë individualisht. Unë nuk mendoj se do të ishte e pamerituar për asnjë nga të tre, por Gavi është gjithashtu një lojtar i jashtëzakonshëm. Sipas mendimit tim, Musiala dhe Bellingham luajtën një sezon më të mirë”.

 

Statistikat 2021-2022: 

[caption id="attachment_663397" align="alignnone" width="512"] GAVI[/caption]

[caption id="attachment_663398" align="alignnone" width="509"] BELLINGHAM[/caption]

[caption id="attachment_663399" align="alignnone" width="505"] MUSIALA[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga