Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Tottenham dhe Newcastle “kokë më kokë”, LEICESTER i vendos çmim fantazistit anglez

Shkruar nga NEWSPORT
Tottenham dhe Newcastle “kokë më kokë”, LEICESTER i

James Maddison është një nga lojtarët më të kërkuar nga skuadrat e Premier League. Leicester City ka rënë në Championship dhe tashmë largimet janë të pashmangshme.

Mesfushori anglez kërkohet me ngul nga Tottenham dhe Newcastle, por të dyja ekipet kanë mësuar edhe çmimin që “dhelprat” kërkojnë për lojtari e tyre.

Sipas mediave britanike raportohet se Leicesteri kërkon plot 55 milionë euro për të lënë të lirë fantazistin e tyre, i cili ka kontratë deri në vitin 2024.

26-vjeçari ka bërë një sezon fantastik, duke luajtur në 32 ndeshe dhe ka arritur të shënojë plot 10 gola. Ndërkohë ka dhuruar edhe 9 asiste.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga