Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Tottenham bindet për KULUSEVSKIN, “Spursat” kanë një “kërkesë” për JUVENTUSIN

Shkruar nga NEWSPORT
Tottenham bindet për KULUSEVSKIN, “Spursat” kanë një

Dejan Kulusevski duket se me paraqitjet e tij ka bindur drejtuesit e Tottenham, me këto të fundit që kërkojnë që të blejnë përfundimisht kartonin e lojtarit. Suedezu u huazua në janar nga skuadra e Juventusit për 18 muaj me një vlerë prej 10 milionë euro dhe një opsion për blerjen e kartonit të tij.

Por tashmë te “Spursat” sipas “Calciomercato.com” synojnë ta mbajnë lojtarin dhe mos kualifikimi në kompeticionet europiane bën që drejtuesit të kërkojnë ulje të çmimit të kartonit të lojtarit.

Kulusevski kontribuoi gjatë kësaj periudhe me 2 gola dhe 8 asiste me fanelën e Tottenham në të gjitha garat.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga