Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Thomas Tuchel jep lajmin e mirë, titullari i Bayern kalon dëmtimin dhe gati për ndeshjen e radhës

Shkruar nga NEWSPORT
Thomas Tuchel jep lajmin e mirë, titullari i Bayern kalon dëmtimin dhe

Thomas Tuchel dhe Bayerni kanë marrë një lajm të mirë. Jamal Musiala është rikthyer nga dëmtimi dhe do të jetë gati për sfidën e radhës.

Mesfushori një muaj më parë mor një dëmtim në kofshën e majtë dhe tashmë është rikuperuar  plotësisht për t’i shërbyer skuadrës. Lojtari do të jetë i gatshëm që për sfidën e ditës së sotme ndaj Frankfurt që është e vlefshme për javën e 14-të.

 “Musiala do të jetë në ekip nëse asgjë nuk ndodh në stërvitje. Nuk do të luajë 90 minuta të plota, të shohim nëse do të jetë në formacionin e parë. Me përjashtim të Matthijs de Ligt dhe Bouna Sarr, të gjithë janë në dispozicion”, theksoi Tuchel në konferencën për shtyp.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga