Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Teuta gati për surprizë ndaj Tiranës, durrsakët rikthejnë një gjigant por dy “ish-ë” mbajnë peng skemën e Martinit

Shkruar nga NEWSPORT
Teuta gati për surprizë ndaj Tiranës, durrsakët
Teuta do të sfidojë në Tiranën ditën e shtunë në transfertën e vështirë në Air Albania, në orën 17:00 për javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Durrsakët vijnë në kryeqytet pas fitores shumë të rëndësishme me Kukësin duke fituar garën e mbijetesës për momentin përballë një rivali direkt. Nën drejtimin e trajnerit Ed iMartini, skuadra ka zhvilluar seancën e rradhës stërvitore pasditen e sotme. Bregdetarëve u rikthehet qendërmbrojtësi Jazxhi pas shlyerjes së dënimit të kartonëve ndërsa dy të tjerë mbajnë peng formacionin e Martinit. Jurgen Goxha dhe Erando Karabeci nuk janë rikuperuar ende teksa vazhdojnë të shfaqin sheqtësime dhe rrezikojnë të jenë pjesë e formacionit përballë ish-skuadrës së tyre.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga