Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Test pozitiv në Euro 2020, gjiganti Europian pret 17 mijë tifozë në ndeshjen debutuese të sezonit

Shkruar nga NEWSPORT
Test pozitiv në Euro 2020, gjiganti Europian pret 17 mijë tifozë

Provimi i Europianit ka kaluar me sukses dhe tashmë Skocia po pret të ngre siparin e kampionatit të saj.

Ndeshjet e para në elitën e futbollit skocez do luhen fundjavën e 31 dhe 1 gushtit, ku pritet një numër i lartë tifozësh. Kampionët në fuqi, Rangers e nis mbrojtjen e titullit përballë Livingstone.

Një sfidë e lehtë në letër, teksa në stadiumin e saj "Ibrox" do jenë rreth 17 mijë tifozë.

Zhvillimi i ndeshjeve të Euro 2020 me prezencë tifozësh ka bindur autoritetet se "tifozi i 12" duhet të jetë tashmë edhe në kampionat.

Tags:

BOTA rangers

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga