Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Tentoi të blejë aksionet, klubi historik brazilian refuzon njeriun që theu rekorde shpenzimesh

Shkruar nga NEWSPORT
Tentoi të blejë aksionet, klubi historik brazilian refuzon njeriun

Todd Boehly “i është futur me kokë” botës së futbollit. Pas shpenzimeve marramendëse në merkato dhe propozimin e All-Star Games në Premier League, tashmë amerikani po tenton të krijojë një zinxhirë klubesh që do të ndihmojnë Chelsea me furnizim talentësh, njëjtë si pronarët e Manchester City.

Sipas mediave angleze, Boehly ka tentuar të blejë klubin gjigant brazilian të Santos por përgjigjja e tyre për këtë mundësi ishte refuzim direkt. Klubi i cili ka prodhuar talentë që kanë shkruar historinë në futboll si Pele apo Neymar nuk dëshrion që të jetë thjeshtë një klub satelit për një ekip tjetër por të vazhdojnë me projektin e tyre për prodhimin e talentëve brazilian dhe më pas shitja e tyre në klubet europiane.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga