Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Të gjithë e duan në Itali, Balotelli i "shkel" syrin kësaj skuadre

Shkruar nga NEWSPORT
Të gjithë e duan në Itali, Balotelli i "shkel" syrin

Mario Balotelli është një ndër lojtarët që në fund të sezonit është i lirë pasi i përfundon kontrata me Nizza-n. Nisur nga cilësitë që 27-vjeçari ka shfaqur gjatë kohëve të fundit në fushën e blertë, kanë nisur interesimet e para për sulmuesin italian.

Në Italia e kërkojnë dy skuadra momentalisht, bëhet fjalë për Romën dhe Napolin për sezonin e ri. Ndërkohë që "Supermario" ka zbuluar se ka plane të tjera. Dëshira e tij është të shkojë në kampionatin gjërman, konkretisht  te Borusia Dortmund.

Ende nuk ka diçka zyrtare, por nisur nga fakti që Balotelli ka shprehur këtë dëshirë, ekziston mundësia që 27-vjeçarin ta shohim në Gjermani për sezonin e ri. /NEWSORT.Al/

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga