Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Takim “kokë më kokë” me ANCELOTTIN, PEREZ merr vendimin për trajnerin italian

Shkruar nga NEWSPORT
Takim “kokë më kokë” me ANCELOTTIN, PEREZ merr

Ditën e sotme në qelinë kryeore të Real madrid është mbajtur një takim “kokë më kokë” mes Florentino Perez dhe Carlo Ancelottit. Në këtë takim temë kryesore ishte e ardhmja e italianit.

Sipas asaj që bëhet e ditur nga mediat spanjolle Ancelotti do të vazhdojë të udhëheqë “lokomotivën” e Realit. Presidenti Perez ka besimin e duhur te italiani dhe në këtë mënyrë 63-vjeçari do të vazhdojë të jetë në stolin e “Loc Blancos”.

Me të diskutuar për të ardhmen, mes dyshes është folur edhe për përforcimin e skuadrës për sezzonin e ri. Ancelotti beson te lojtarët që ka në grup. Objektivi numër një është Jude Bellingham, mesfushori anglez i Borussia Dortmund, të cilin e kërkon gjysma e Europës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga