Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Sylvinho dorëzon listën e me 23 lojtarë të Kombëtares, 3 futbollistë shkojnë në tribunë (EMRAT)

Shkruar nga NEWSPORT
Sylvinho dorëzon listën e me 23 lojtarë të Kombëtares,

Orët e fundit na ndajnë nga ndeshja e shumëpritu e Kombëtares shqiptare me Moldavinë. Në orën 20:45 do të statojë ndeshja e dytë e grupeve në fazën e kualifikueseve për Euro 2024. Trajneri Sylvinho ka ideuar formacionin titullar i cili do të publikohet një orë para ndeshjes teksa ka dorëzuar edhe listën e skuadrës për këtë sfidë.

Në listë duhen 23 emra ndërsa në stërvitje kanë qenë 26 futbollist, ç’ka sjell që 3 prej tyre ta shikojnë ndeshjen nga tribuna e Air Albanias. Sylvinho ka vendosur që përë këtë ndeshje nuk do të ketë shërbimet e Andi Hadroj, Adrian Bajrami dhe Simon Simoni.

Sidoqoftë, kushdo që të jetë në fushë, stol apo edhe tribuna, do të ketë vetëm një qëllim sonte, fitoren. Pas humbjes me Poloninë, 6 pikët janë detyrim duke qenë se Moldavia dhe Ishujtë Faroe janë kundërshtarë të lehtë në letër.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga