Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Superkupa e Spanjës, Ancelotti dhe Gattuso “zbardhin” titullarët

Shkruar nga NEWSPORT

Superkupa e Spanjës do të zhvillojë mbrëmjen e sotme takimin e parë gjysëmfinal, atë mes Real Madrid dhe Valencia. Ndeshja e cila do të luhet në stadiumin “King Fahd International” në Ryadh, vendos përballë dy ish të vjetër, Ancelotti dhe Gattuso.

Takimi i cili do të startojë në orën 20:00, do të gjykohet nga spanjolli Alejandro Hernandez. Sfida pritet të dhurojë spektakël pasi ekipet nuk kërkojnë surpriza në këtë duel. Carlo Ancelotti dhe Gennaro Gattuso nuk janë kursyer në titullarët e tyre duke i aktivizaur nga minuta e parë.

Formacionet zyrtare:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga