Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Sukses i jashtëzakonshëm i arbitrave shqiptar, UEFA u beson kryesfidën e javës në Europë

Shkruar nga NEWSPORT

Arbitrat shqiptar në vitet e fundit po ngjisin shkallët e karrierës teksa kanë arritur të gjykojnë në skenat europiane. Champions League ende nuk është arritur por në Europa League dhe Conference League janë thuajse çdo javë.

Këtë të enjte do të ndodhë sërish teksa UEFA u ka besuar gjykimin e ndeshjes kryesore në Conference League, ajo mes Fiorentinës dhe Sivasspor në “Artemio Franchi”. Do të jetë një ekip prej ka bilbilash shqiptar me Enea Jorgjin kryesor të mbështetur nga Ridigert Çokaj dhe Denis Rexha ndërsa i katërt është arbitri i derbit, Juxhin Xhaja. Në VAR është një dyshe portugeze.

Arbitër kryesor: Enea Jorgji

Asistenti 1: Ridigert Çokaj

Asistenti 2: Denis Rexha

Arbitër i katërt: Juxhin Xhaja

VAR: Luis Godinho

AVAR: Helder Malheiro

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga