Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

VIDEO/ I gjithë stadiumi me shqiptarë, kuqezinjtë priten si heronj nga tifozët

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ I gjithë stadiumi me shqiptarë, kuqezinjtë priten si
 

Shqipëria dhe Spanja do të luajnë sonte në orën 21:00 takimin e fundit të tyre në grupin B. Spanja e ka siguruar kualifikimin si vend i parë, teksa Kombëtarja kuqezi shpreson te një rezultat pozitiv për të besuar.

I gjithë stafi dhe lojtarët kuqezinj janë pritur si heronj në stadium. Mbi 35 mijë tifozë do të jenë shqiptarë, ndërsa i gjithë impianti ka kapacitet 47 mijë vende.

Tashmë mbetet vetëm të shijohet ndoshta ndeshja më e rëndësishme në historinë e Kombëtares shqiptare. Me një fitore kuqezinjtë do e kishin të sigurtë kualifikimin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga