Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

VIDEO/ "Gjermania o mer vllazën...", Elseid Hysaj merr "shiritin" para EURO 2024, mbrojtësi kuqezi e "djeg" në Malësinë e Madhe

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ "Gjermania o mer vllazën...", Elseid Hysaj merr
Elseid Hysaj duke kercyer ne nje feste familjare

Kampionati Europian 2024 është një muaj larg dhe ethet kanë filluar të kaplojnë Shqipërinë e gjithë shqiptarët kudo ndodhen. Pritet një ‘tubim’ kuqezi në rrugët e Gjermanisë dhe një atmosferë drithëruese në tre ndeshjet ku do të luajë Kombëtarja.

Vargu që kanë shoqëruar djemtë në festat e sukseseve gjatë kualifikueseve ishte “Gjermania o mër vllazën’ nuk është si përpara”. Një këngë popullore që kërcehej nga futbollistët e Kombëtares me në krye Taulant Seferin, Nedim Bajramin e Ylber Ramadanin.

S’mund të mungojë as zëvëndës-kapiteni, Elseid Hysaj, teksa gjatë një feste familjare në restorantin e tij në Malësinë e Madhe, ia ka marrë këngës e valles duke ‘djegur’ skenën ashtu siç dinë vetëm ‘çunat e Shqipnis’.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga