Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

RENDITJA E FIFA-s/ Humbje që “dhembin” për kombëtaren, kuqezinjtë bien në renditje para Euro 2024. Kosova në 'vendnumëro'

Shkruar nga NEWSPORT
RENDITJA E FIFA-s/ Humbje që “dhembin” për
Kombëtarja shqiptare

Kombëtarja shqiptare zhvilloi dy ndeshje miqësore gjatë muajit mars. Në të dyja takimet, kuqezinjtë u mposhtën, fillimisht nga Kili me shifrat 3-0 dhe më pas nga Suedia me shifrat 1-0.

Humbje këto që “dhembin”, pasi skuadra jonë ka zbritur në renditje e re të FIFA-s që është publikuar ditën e sotme. Kombëtarja shqiptare ka pësuar rënie me 2 pozicione.

Nga vendi i 64-të muajin e kaluar,  tani renditet në  vendin e 66-të me 1375 pikë. Ndërkohë nga krahu tjetër Kosova nuk ka ndryshuar. “Dardanët” kanë fituar 1-0 kundër Armenisë dhe më 26 mars u mposhten 2-0 nga Hungaria.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga