Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Odise Roshi me ‘huqin’ e vjetër, ‘rraketa’ Kombëtares rikthehet me asiste

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Odise Roshi me ‘huqin’ e vjetër, ‘rraketa’
Odise Roshi

Odise Roshi bën atë që di të bëjë më mirë: Të asistojë. Rraketa e Kombëtares shqiptare ka bërë dhuratën e rradhës, kësaj rradhe në kampionatin turk me skuadrën e tij Sakaryaspor.

Anësori kuqezi ishte titullar si zakonisht përballë Boluspor dhe menjëherë u kthye në protagonist duke asistuar në minutën e 3-të të takimit. Një korsim në zonë dhe në një rrëmujë të madhe brenda kuadratit të vogël, në fund ia dalin ta dërgojnë topin në rrjetë.

Për 32-vjeçarin nga Fieri është asisti i 3-të në këtë sezon, ndërsa ka shënuar edhe 4 gola në 26 ndeshjet që ka luajtur.

Asisti i Roshit→ VIDEO

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga