Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ “Mbipeshë, s’luan në ndeshje zyrtare”, Jasir Asani ‘ia plas’ para syve trajnerit të Gwangju

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ “Mbipeshë, s’luan në ndeshje zyrtare”, Jasir
Jasir Asani, trajneri i Gwangju

Jasir Asani është kthyer në çështje kryesore te Gwangju për shkak të problematikave me trajnerin e skuadrës. Tekniku korean e quajti mbipeshë sulmuesin dhe se nuk duhet të ftohej në Europian nga Shqipëria, por sallaksi u përgjigj menjëherë me një foto nga palestra.

Tani vjen një tjetër ‘përgjigje’, Asani nuk preferon të flasë me fjalë, por në fushën e lojës aty ku e di shumë mirë sesi shprehet. Trajneri nuk e fut në ndeshje zyrtare dhe Asani është i detyruar të tregojë magjinë e tij në stërvitje.

Na ka marrë malli për të majtën e tij bombastike, ndaj Asani na risjell në kujtime ‘sallaken’ e tij. Një supergol në stërvitje m’u përpara syve të trajnerit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga