Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ I pandalshmi Mirlind Daku, tjetër gol në Rusi për të ‘vulosur’ emrin e tij në Euro 2024

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ I pandalshmi Mirlind Daku, tjetër gol në Rusi për të
Foto ilustruese, Mirlind Daku

Mirlind Daku ka shënuar golin e rradhës në Rusi. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ishte titullar, si gjithnjë, në ndeshjen e sotme përballë Spartak Moskoë dhe arriti të shënonte golin e vetëm në humbjen 3-1.

Në minutën e 77’, ai do të përfitonte një asist nga dardani Dardan Shabanhaxhaj dhe do të rrotullohej mjaft bukur në zonë e më pas ta dërgonte topin në cepin e trekëndëshit. Ky është goli i tij i 13-të këtë sezon në të gjitha ndeshjet ku ka luajtur, përfshirë edhe Kombëtaren ndëra numëron edhe 6 asiste.

Paraqitje të shkëlqyera që sa vijnë e konfirmojnë akoma më shumë Dakun si një nga sulmuesit e Shqpërisë në Euro 2024.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga