Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Gol dhe asist në 2 minuta, shqiptari shkëlqen në Turqi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Gol dhe asist në 2 minuta, shqiptari shkëlqen në Turqi
Eduart Rroca

Eduart Rroca është shfaqur protagonist në ndeshjen që ekipi i tij Manisa, po luan në transfertë përballë Altay. Sfida e vlefshme për javën e 31 të Ligës së Parë është momentalisht me rezultatin 0-2.

Në këto dy gola, Rroca ishte protagonist. Futbollisti shqiptar asistoi në golin e parë në minutën e 13’, teksa vetëm 2 minuta më vonë ishte ai që tundi fundin e rrjetës.

Për 30-vjeçarin ky është goli i dytë sezonal, me Rrocën që numëron edhe 5 asistime.

Asisti dhe goli:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga