Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Daku nuk “pyet” për dënimin e UEFA-s, sulmuesi i Kombëtares shfaqet i lumtur nën urdhërat e Sylvinhos

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Daku nuk “pyet” për dënimin e UEFA-s, sulmuesi i
Mirlind Daku

Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA ka dalë me një vendim në lidhje me incidentin e ndodhur pas përfundimit të ndeshjes së EURO 2024, Shqipëri-Kroaci, ku ishte i përfshirë sulmuesi kuqezi Mirlind Daku.

Komisioni i UEFA-s ka vendosur të pezullojë për dy ndeshje futbollistin shqiptar, i cili nuk do të mund të luajë kështu në ndeshjen e radhës ndaj Spanjës, në program për t’u luajtur të hënën e 24 qershorit në Dyseldorf.

Daku duket se e ka marrë me sportivitet dënimin. Në pamjet e siguruara nga stërvitja e kuqezinjve para Spanjës, shfaqet i lumtur nën urdhërat e Sylvinhos.

Një dënim i rëndë nga UEFA që ndërpret këtu rrugëtimin e Dakut në Europian. Sulmuesi i Rubin Kazan zhvilloi vetëm 10 minuta në këtë turne teksa u fut nga stoli pikërisht në ndeshjen ku ndodhi ngjarja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga