Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Cikalleshi “çan” portën e kundërshtarëve, por VAR-i i prish festën SHQIPONJËS kuqezi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Cikalleshi “çan” portën e
Sokol Cikalleshi

Sokol Cikalleshi vazhdon të jetë protagonist me skuadrën e Konyaspor. Sulmuesi kavajas do të gjente rrugën e rrjetës në duelin me Kayserispor, por VAR-i do të prishte festën e shqiptarit.

Cikalleshi “çau” portën e Kayserispor , por nuk do të konsiderohej i rregullt, pasi 33-vjeçari ishte pozicion të parregullt. Në këtë mënyrë sfida përfundoi 2-2 dhe ekipet ndajnë nga 1 pikë në javën e 37-të të kampionatit turk.

Kujtojmë se  33-vjeçari këtë sezon ka mundur të shënojë 12 gola dhe të dhurojë 5 asiste me fanelën e Konyaspor. Cikalleshi po kalon një moment të mirë këtë sezon, teksa do të jetë një prej liderve të kombëtares në finalet e Euro 2024, ku Sylvinho padiskutim nuk do të “rpivohet” nga eksperienca e tij.

Goli i Cikalleshit

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga