Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Sylvinho me dilema, Ivan Balliu flet si zëvendësues i Hysajt: I njoh mirë dhe jam gati për Spanjën

Shkruar nga NEWSPORT
Sylvinho me dilema, Ivan Balliu flet si zëvendësues i Hysajt: I njoh
Ivan Balliu dhe Elseid Hysaj

Ivan Balliu, që ndryshe shihet si zëvendësuesi i Elseid Hysajt, ka folur në prag të ndeshjes kundër Spanjës. Sulmi i iberikëve është i frikshëm, por lojtari i Kombëtares shqiptare tregon për “Mundo Deportivo” se është i gatshëm pasi i njeh kundërshtarët.  

“Historia e Lamine Yamal është e pabesueshme, të bën të mendosh kur e kupton që ai është vetëm 16-vjeç. Këtë e diskutuam edhe me shokët e kombëtares dhe nisëm të mendonin se çfarë kishim bërë ne në moshën 16-vjeçare. Unë as që e mbaj mend veten në atë moshë. Nga ana tjetër, Lamine është një nga lojtarët më të mirë në botë, ndoshta edhe më i mirë. Imagjinojeni pak në të ardhmen se çfarë mund të arrijë.

Duhet ta mbyllim mirë dhe të mos i lejojmë hapësira sepse përndryshe të shkakton shumë probleme. I njëjti diskutim vlen edhe për Nico Ëilliams, janë shum të shpejtë dhe arrijnë të xjerrin mbrojtjen kundërshtare nga ekuilibrat. Është shumë e vështirë për t’i ndalur. Megjithatë, unë jam gati për të luajtur, nuk ka asnjë në Shqipëri që e njeh më mirë se unë”.

Tashmë është momenti i Sylvinhos për të ndarë dilemën, do të jetë Hysaj apo Balliu startues. Kujtojmë se ky takim merr jetë në Dyseldorf. Pikërisht të hënën, më 24 qershor ora 21:00 do të vendosen fatet e grupit B në Euro 2024.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga