Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Objektiv serioz i Milan, drejtori i “Djallit” zbarkon në Londër për Armando Brojën

Shkruar nga NEWSPORT
Objektiv serioz i Milan, drejtori i “Djallit” zbarkon në
Armando Broja

Milan kërkon Armando Brojën. Kjo është mëse reale, pasi kuqezinjtë kanë nisur të bëjnë edhe hapat e para për këtë operacion.

Sipas “Gazetta dello Sport” bëhet medije se drejtori sportiv i Milan, Geoffrey Moncada ka udhëtuar drejt Londrës për t’u takuar me drejtuesit e Chelsea. Krerët e klubit italian kanë nisur bisedimet me anglezët dhe në ditët në vazhdim pritet të mësohet më shumë mbi këtë tentativë dhe mundësinë e një transferimi të mundshëm.

Kujtojmë se Broja mbylli sezonin te Fulham, ndërsa pas huazimit është riktheyr te Chelsea. Nga këto të fundit me shumë gjasa do të largohet në merkaton e verës, pasi “Blutë” nuk e kanë në planet e tyre.

Kështu Milan kërkon të përfitojë dhe ta transferojë sulmuesin e Kombëtares në Milano. 22-vjecari aktualisht është i angazhuar me kombëtaren shqiptare në përgatitjet për Euro 2024. Sfida me Italinë që do të luhet më 15 qershor ora 21:00 në “Signal Iduna Park” do të jetë vendimtare për të ardhmen e Brojës, pasi pritet që nga shkallët e stadiumit të ndiqet më nga afër nga drejtuesit e Milan.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by La Gazzetta dello Sport (@gazzettadellosport)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga