Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Një jetë që e priti si moment, UEFA fut Qazim Laçin në "Top 10" e Euro 2024

Shkruar nga NEWSPORT
Një jetë që e priti si moment, UEFA fut Qazim Laçin
 

Qazim Laçi kishte një jetë që e priste të luante në Europian, siç tregoi dhe i ati i tij. Të shënonte për më tepër, ishte një ëndërr. Ëndërr që u realizua ndaj Kroacisë, ku Laçi shënoi golin e parë të sfidës që u mbyll 2 me 2.

Festimi ishte i madh. UEFA ka përzgjedhur 10 foto të bukur nga Euro 2024. Një prej tyre është e Laçit teksa feston golin e parë të ndeshjes.

Kujtojmë se Shqipëria do të luajë nesër kundër Spanjës në kuadër të grupit B. Ndeshja zhvillohet në Dyseldorf ku priten më shumë se 30 mijë tifozë shqiptarë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by UEFA EURO 2024 (@euro2024)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga