Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FOTO/ Askush si Rey Manaj, lushnjari e bën ‘rrugë’ në Turqi

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ Askush si Rey Manaj, lushnjari e bën ‘rrugë’ në
Rey Manaj

Askush nuk arrin të bëjë më mirë se Rey Manaj në Turqi. Sulmuesi i kombëtares shqiptare sin ë çdo ndeshje edhe në fundjavën e kaluar ishte protagonist për Sivasspor.

Lushnjari ia doli të asistonte në fitoren 3-1 që Sivasspor mori ndaj Istanbulspor. Por jo vetëm kaq, pasi Manajt iu anulua një gol dhe një penallti nga VAR-i, i cili i prish festën shqiptarit.

Megjithatë, kjo nuk e ndal aspak Rey-n, i cili me paraqitjet e tij ka arritur të jetë pjesë e formacionit të javës së Turqi. Tashmë jemi mësuar, se falë formës së tij fantastike ka qënë thuajse çdo javë pjesë e 11-tëshen. Këtë herë nga “Soffascore” është vlerësuar me notën 8.3 dhe asnjë lojtar tjetër nuk ka bërë më mirë se Manaj.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga