Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Fituan titullin kampion në Çeki, Armand Duka: Krenar për lojtarët e Kombëtares

Shkruar nga NEWSPORT
Fituan titullin kampion në Çeki, Armand Duka: Krenar për
Qazim Laci - Indrit Tuci

Qazim Laçi dhe Indrit Tuçi janë shpallur kampionë në Çeki me skuadrën e Sparta e Pragues. Skuadra çeke ia doli të ngreje lart trofeun e titullit.

Skuadra e shqiptarëve fioi 5-0 ndaj Mlada Boleslav për të mbyllur sezonin në vendine parë me 86 pikë. 4 pikë më shumë se rivalët e tyre të Slavias. Për ëktë sukses të lojtarëve shqiptar, Armand Duka ka në urim.

Kreu i FSHF shkruan se është mjaft krenar për “djemtë” e kombëtares, të cilët bëjnë krenarë shqiptarë anembanë botës. Si Laçi ashtu edhe Tuçi janë lider te skuadra çeke, të cilët me golat dhe asist kanë arritur të ndihmojë ekipin drejt titullit kampion.

“Kënaqësi të shohësh shqiptarë të dalin kampionë anembanë Europës!

Përgëzoj mesfushorin e Kombëtares tonë, Qazim Laçin, dhe sulmuesin Indrit Tuci, i cili ka qenë pjesë e kombëtareve tona të moshave, për titullin kampion në Çeki me Spartën e Pragës.

Urime Qazim, urime Indrit!”, ka shkruar Duka.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga