Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Armando Broja largohet nga Chelsea, eksperti i merkatos konfirmon zërat për gjigantin francez

Shkruar nga NEWSPORT
Armando Broja largohet nga Chelsea, eksperti i merkatos konfirmon zërat
Armando Broja

Armando Broja do të largohet nga Chelsea në merkaton e verës. Klubi londinez nuk e ka pjesë të planeve për sezonin e ardhshëm, për këtë ka vendosur ta shesë sulmuesin e kombëtares shqiptare.

Fabrizio Romano ka konfirmuar se interesim për Brojën ka shprehur klubi i Monacos. Gjigantët francez po kërkojnë për një numër “9” dhe profili i Brojës është i përshtatshëm.

Kujtojmë se sulmuesi shqiptar mbylli një sezon me pak minuta në Premier League. Pjesën e parë të sezonit e kaloi me Chelsean, ndërsa në të dytën shkoi si huazim te Fulham.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga