Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

20 milionë euro për Chelsean, klubi i Premier League nuk i ndahet Armando Brojës

Shkruar nga NEWSPORT
20 milionë euro për Chelsean, klubi i Premier League nuk i ndahet
Sylvinho, Armando Broja

Armando Broja është i huazuar te Fulham nga shkurti i këtij viti. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare nuk po tregon impakt te klubi anglez dhe në fund të sezonit do të rikthehet te klubi i Chelseat. Pavarësisht kësaj, e ardhmja e 22-vjeçarit shihet larg londinezëve.

Crystal Palace që po ashtu militon në Premier League është i gatshëm të derdhë në arkat e Chelseat 20 milionë euro. Ky nuk do jetë sesioni i parë i merkatos që Crystal Palace shpreh interes.

Janë londinezët që po stepen për finalizimin e operacionit. Pretendimi është të grumbullojnë më shumë të ardhura për lojtarin e dalë nga akademia e tyre

Chelsea e ka huazuar më parë te Vitesse dhe Southampton ku ka pikasur me aftësitë e tij. Me huazimin te Fulham, “Blutë” përfitojnë 4 milionë paund në përfundim të sezonit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga