Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

15 milionë euro për Rey Manaj, gjigantët e Serie A gati transferimin e lushnjarit

Shkruar nga NEWSPORT
15 milionë euro për Rey Manaj, gjigantët e Serie A gati
Rey Manaj

Rey Manaj ka mbyllur një sezon fantastik në Turqi te skuadra e Sivasspor. Falë paraqitjeve shumë oferta ka për lushnjarin në këtë merkto.

Laziio është ekipi i fundit që i shtohet listës për shërbimet e sulmuesit shqiptarë. Madje sipas medias turke "Aksam" bëhet me dije se skuadra ku luan Elseid Hysaj është e gatshme të shpenzojë 15 milionë euro për Manajn.

Një rol të rëndësishëm do ta luajë edhe paraqitja e tij në Euro 2024 me Kombëtaren, ku do të synojë të shpërthejë me kuqezinjtë. Kujtojmë se me skuadrën turke në 36 ndeshje ka shënaur 22 gola dhe ka asistuar edhe në 3 raste.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga