Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Kërkohet fitorja për të shpresuar te kalimi i grupit, bastet “shuajnë” shpresat e kuqezinjve

Shkruar nga NEWSPORT
Kërkohet fitorja për të shpresuar te kalimi i grupit, bastet
Fotomontazh/ Shqiperia - Bastet

Shqipëria do të duelojë ditën e nesërme me Kroacinë, e vlefshme për sfidën e dytë në grupin B. Kjo përballje do të luhet në orën 15:00 në “Volkspark” në Hamburg dhe është shumë e rëndësishme për rrugëtimin e tyre në Euro 2024.

Kuqezinjtë janë të dënuar vetëm për “fitoren”, pasi vetëm 3 pikët do të mbanin “gjallë” shpresat për të kaluar grupin. Ndërkohë një humbje mund të “shuajë” çdo ëndër të tifozëve. Në fakt me Kroacinë është një sfidë direkt për vendin e 3-të dhe ndaj ka një rëndësi të madhe.

“Djemtë” e Sylvinhos ashtu si në duelin e Italinë edhe ndaj kroatëve nuk cilësohen si favoritë. Kompanitë e basteve nuk iu japin aspak shanse futbollistëve tanë, teksa një fitore e mundshme e kuqezinjve kuotohet me 7.5. Fitorja e Kroacisë ka koeficient 1.5, ndërsa në barazimi kuotohet me 4.3.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga