Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

E BUJSHME/ Probleme për Sylvinhon para Kroacisë, dëmtohet ylli i sulmit të Kombëtares

Shkruar nga NEWSPORT
E BUJSHME/ Probleme për Sylvinhon para Kroacisë, dëmtohet ylli i
 

Jasir Asani është dëmtuar në ndeshjen me Italinë. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare u shkel nga Dimarco gjatë golit të dytë, ndërsa vendosi të vazhdojë lojën.

Tashmë mbetet për t’u parë shkalla e dëmtimit. Kujtojmë se sfida e radhës është kundër Kroacisë më 19 qershor në Hamburg.

Asani mbulon pozicionin e vetëm ku Sylvinho nuk ka dublues të mirëfilltë. Shqipëria e humbi ndeshjen e parë me Italinë 2 me 1 në Europian dhe shpresat janë varur te Kroacia.

Sfida nddaj kroatëve do të jetë e dyta për kuqezinjtë në Europian. Djemtë e drejtuar nga Sylvinho do e mbyllin me Spanjën, më 24 qershor.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga