Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

“Çau” kordonin e sigurisë, zbulohet identiteti i tifozit shqiptar që hyri në fushën e lojës

Shkruar nga NEWSPORT
“Çau” kordonin e sigurisë, zbulohet identiteti i tifozit
Tifozi qe hyri ne fushe

Në minutat e fundit të ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë, ku “axurrët” triumfuan 2-1, në fushëne lojës hyri një tifoz. Ky i fundit u kap menjëherë nga forcat e sigurisë dhe u rikthyer te tifozët.

Tashmë është zbuluar edhe identiteti i tij. Është një tifoz shqiptar dhe quhet Ssami Rexhepi nga Skenderaj. Ai jeton në Duseldorf të Gjermanisë.

Futja e tifozit shqiptar në fushë shkaktoi reagime të shumta tek të pranishmit në shkallët e stadiumit, ndërkohë që regjia qendrore, nuk e transmetoi momentin epik.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga