Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Armand Duka vë pikat mbi “i”, FSHF vendos për të ardhmen e Sylvinhos

Shkruar nga NEWSPORT
Armand Duka vë pikat mbi “i”, FSHF vendos për të
Sylvinho, FSHF, Armand Duka

Shqipëria bëhet gati për Europianin e Gjermanisë që do të nsië më 14 qershor, por për kuqezinjtë nis 1 ditë më vonë teksa sfidohen me Italinë në Dortmund. Trajneri Sylvinho, së bashku me stafin e tij vijojnë punën për përzgjedhjen finale të 26 lojtarëve.

Të gjithë presin me padurim dhe tifozët shqiptarë janë gati për të pushtuar rrugët e Gjermanisë. Por, një çështje e rëndësishme është epoka post-Euro teksa kontrata e trajnerit Sylvinho skadon pikërisht në përfundim të evenimentit.

I pyetur për të ardhmen e trajnerit Sylvinho, presidenti Duka tha se teknikut brazilian i është ofruar rinovimin i kontratës edhe për dy vite të tjera.

“Ne jemi të kënaqur me atë çfarë ka bërë trajneri Silvinjo dhe i kemi ofruar rinovimin e kontratës për dy vite të tjera, synimi kryesor është kualifikimi në Botëror”, tha Duka në një intervistë me Blendi Fevziun.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga