Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Special One” i vë syrin zbulimit të botërorit: Ai ishte i jashtëzakonshëm

Shkruar nga NEWSPORT
“Special One” i vë syrin zbulimit të botërorit: Ai

Jose Mourinho ka mbetur i surprizuar nga talenti i madh i 22 vjeçarit maroken, Azzedine Ounahi.  Mesfushori i cili bëri një performancë fantastike me kombëtaren e Marokut duke u aktivizuar si një titullar i padiskutueshëm, luajti një total prej 537 minutash në 6 ndeshjet e botërorit.

Qendër mesfushori i Angers në kampionatin francez, është vënë nën lupën e shumë ekipeve të mëdha. Vlera e tij sipas transfermarkt është 3.5 milionë por potenciali i madh i treguar në këtë Kupë Bote do të rrisë ndjeshëm vlerën e tij.

Trajneri i Romës i ka vënë syrin talentit maroken ku interes për shërbimet e tij kanë shfaqur dhe Barcelona e Leicester. Jose Mourinho shprehet mbi Ounahi: “Bono ishte i rëndësishëm në turne dhe unë e njoh mirë Amrabat nga Serie A, është një lojtarë shumë i mirë. Por ai numri 8, që luan për Angers, Ounahi ka qenë i jashtëzakonshëm”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga