Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Spalletti i “druhet” historisë: Milani është vetë Championsi, Maldini i vetëm ka 5 trofe

Shkruar nga NEWSPORT
Spalletti i “druhet” historisë: Milani është

Trajneri i Napolit, Luciano Spalletti ka komentuar shortin e Champions League në mikrofonat e 'Radio Kiss Kiss Napoli'. Skuadra napolitane gjen Milanin, një përballje italianë në elitën e futbollit europian.

“Do të kisha preferuar të mos takohesha me italianët, vetëm të paaftët flasin për një barazim të mirë. Milani është Champions League dhe vetëm Maldini ka fituar pesë. Ditët e fundit kam lexuar se PSG dhe City po përpiqen të shkojnë deri në fund, sepse u mungon përvoja në këtë kompeticion. Epo, nëse kjo është e vërtetë, atëherë Milani është favorit për të fituar finalen.

Një skuadër që eliminoi Tottenhamin, ndaj mbetemi objektiv. Kush thotë se ne jemi në anën e lehtë të shortit? Dhe a nuk vlen kjo për Interin, Milanin dhe Benficën? Duhet të jemi të balancuar në vlerësime. E njohim mirë Milanin, një skuadër që e ka kapërcyer momentin e vështirësisë dhe tani shoh rritje të vazhdueshme falë aftësive të trajnerit të saj. Ne do të përballemi me një kundërshtar të madh dhe kushdo që është më i mirë në leximin e lojës në fushë do të fitojë.”-tha Spalletti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga