Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Sommer zëvendësuesi i Neuer? Klubi gjerman MESAZH kampionëve: Ta harroni, nuk e lëshojmë!

Shkruar nga NEWSPORT
Sommer zëvendësuesi i Neuer? Klubi gjerman MESAZH kampionëve: Ta

Manuel Neuer është i dëmtuar dhe në këto kushte portieri gjerman ka mbyllur para kohe sezonit, ndërsa tashmë vazhdon rikuperimin e tij. Në këto kushte Bayern Munich është hedhur në sulm për të gjetur një zëvendësues dhe sipas mediave u përfol se drejtuesit e kampionëve kishin gjetur marrëveshjen me gardianin zvicerian, Yann Sommer.

 “Ne nuk do të heqim dorë prej tij tani. Ia bëmë të qartë edhe Bayernit vendimin tonë”, theksoi Roland Virkus, drejtori sportiv i M’Gladbach.

Kujtojmë se Sommer është titullarë te skuadra e M’Gladbach prej vitesh, teksa ka veshur fanelën e tyre në vitin 2014.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga