Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Sokol CIKALLESHI “abonohet” me golin, bomberi shqiptar tund sërish rrjetën në Arabi

Shkruar nga NEWSPORT
Sokol CIKALLESHI “abonohet” me golin, bomberi shqiptar tund
Sokol Cikalleshi ështa bonuar me golin në Arabinë Saudite. Sulmuesi i Kombëtares shqiptar ka gjetur sërish rrugën e rrjetës por kësaj rradhe në miqësore. Skuadra e tij Al-Khaleej zhvilloi një test miqësor ndaj Al-Qadisyyah ku fituan me rezultatin 2-0 dhe golin e dytë e shënoi pikërisht bomber shqiptar. Cikalleshi ka nën emrin e tij 8 gola dhe 1 asist në 23 ndeshje këtë sezon me arabët dhe është i huazuar për një vit nga skuadra e Konyaspor ku duhet të kthehet në qershor. Vetë sulmuesi ka deklaruar se do t’i pëlqente qoftë kthimi në Turqi, qoftë qëndrimi te Al-Khaleej por kjo varet edhe nga përfundimi i sezonit pasi klubi arab rrezikon seriozisht rënien nga kategoria.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga