Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Shtohet “banda” franceze te Milani, Maldini mposht konkurencën për talentin

Shkruar nga NEWSPORT

Merkatoja e Milanit është e heshtur deri tani me lëvizje jo të bujshme por për të plotësuar organikën. Kampionët e Italisë kërkojnë të ruajnë fronin edhe këtë sezon por deri tani duket shuëm e vështirë me Napolin që nuk ka ndërmend të ndalet.

Dyshja Maldini dhe Massara po punojnë për përforcimin e ekipit të trajnerit Pioli dhe sipas gazetarit italian, Matteo Moretto, janë shuëm pranë goditjes së talentit Houssem Aouar. Mesfushorit të Lyon i mbaron kontrata në fund të sezonit dhe të interesuarit për të janë të shumtë.

Mirëpo, Milani si duket është në Pole-Position për të fituar shërbimet e francezit dhe palët janë në bisedime të avancuara për të “blinduar” lojtarin për në merkaton e verës kur të jetë agjent i lirë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga