Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

'Shtëpi e ëmbël shtëpi', por për Kamzën duket e 'hidhur' në këtë periudhë

Shkruar nga NEWSPORT
'Shtëpi e ëmbël shtëpi', por për Kamzën

Kamza me të vërtetë është surpriza e këtij sezoni në Superligë. Pas ardhjes nga Kategoria e Parë, ekipi i Ndreut ka arritur që të tregojë vlerat e tij në këtë kampionat duke u renditur tashmë pas 22 javësh në vendin e pestë me 32 pikë dhe tashmë duke qenë një pretendent për kualifikimin në kupat e Europës.

Por ecuria e tyre nuk ka qenë e mirë në periudhën e fundit dhe sidomos në ndeshjet në shtëpi. Ekipi i Ndreut në 5 ndeshjet e fundit në fushën e vet ka marrë 4 humbje dhe vetëm një fitore. Pra ka marrë vetëm 3 pikë në 15 të mundshme. Të gjithë mund të kujtojnë atë shprehjen "shtëpi e ëmbël shtëpi", por për Kamzën duket se ndeshjet në shtëpi nuk kanë qenë të 'ëmbla' në këtë pjesë të sezonit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga