Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FORMULA 1

Shpëtoi për mrekulli në Çmimin e Madh të Italisë, Lewis HAMILTON me sytë nga Zoti: Ndihem i bekuar

Shkruar nga NEWSPORT
Shpëtoi për mrekulli në Çmimin e Madh të

Lewis Hamilton ka shpëtuar dje për mrekulli teksa u përplas me rivalin Max Verstappen. Piloti britanik po garonte në Çmimin e Madh të Italisë, por u godit nga pas prej Verstappen.

Ishte rrethi mbrojtës i kabinës që i shpëtoi jetën në aksidentin e tmerrshëm. Vetë Hamilton ka falënderuar Zotin teksa ka thënë:

"Ndihem shumë me fat sot. Falë Zotit rrethi më shpëtoi mua dhe ma shpëtoi kokën. Jam mirënjohës që jam ende këtu. Ndihem tejet i bekuar që dikush po më shikonte nga lart sot", u shpreh 36-vjeçari.

Tags:

FORMULA 1

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga