Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Sherri i bujshëm  “Ibra-Onjeu" te Milani, shpullat i merr Gatuzo

Shkruar nga NEWSPORT
Sherri i bujshëm  “Ibra-Onjeu" te Milani, shpullat i merr

Ish-mesfushori i famshëm i Milanit, Xhenaro Gatuzo, ishte i ftuar ditët e fundit në studiot e Sky Sport dhe kujtoi disa nga historitë e së shkuarës së tij si kuqezi, duke u ndalur te sherri i famshëm mes Zllatan Ibrahimoviçit e mbrojtësit amerikan Oguçi Onjeu, i vetmi ndoshta që i ka bërë ballë Ibras në karrierën e vet.

“Onjeu kreu një ndërhyrje të ashpër në stërvitje, unë pata idenë brilante që të shkoja t’i ndaja. Hëngra një shpullë nga Ibra e një nga Onjeu, që aty askujt nuk ia mbajti të shkonte t’i ndante. U përleshën për 25 minuta dhe askush nuk afrohej, nga frika…”.

Ndërkaq, Gatuzo kujton një veprim të tij që ngjalli shumë polemika në atë kohë: “Kur fituam kampionatin në Romë, shkova para tifozëve dhe këndova ‘Leonardo, njeri muti’. Ishte një gabim. Ai kishte ikur nga ne dhe shkoi tek Interi, është e vërtetë… por unë gabova”.

 

Tags:

SERIA A BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga