Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Shënoi “poker” golash ndaj Realit, CASTELLANO: Një natë ëndërrash, nuk e imagjinoja kurrë

Shkruar nga NEWSPORT
Shënoi “poker” golash ndaj Realit, CASTELLANO: Një

Girona arriti të fitonte 4-2 ndaj Real Madrid mbrëmjen e djeshme. Valentin Castellanos ishte autori i 4 golave ndaj “Loc Blancos”. Argjentinasi pas ndeshjes ishte shumë i lutnur, ndërsa theksoi se e kishte ëndërr të shënonte 1 gola ndaj tyre, por asnjëherë se kishte imagjinuar që do t’i ndëshkonte plot 4 herë.

 “Është fat. Një natë ëndrrash. Nuk e imagjinoja këtë. Kjo shkon për familjen time, njerëzit e Argjentinës, të cilët më mbështesin gjithmonë. Ishte një ëndërr të shënoja një gol kundër Real Madridit. Imagjinoni e bëra katër herë. Kur flasim për Real Madridin, flasim për më të mirët në botë. Kam luajtur shumë mirë. Ne duhej të fitonim dhe ia dolëm,” tha Castellanos.

Sulmuesi argjentinas ka shkruar kështu historinë. Ai u bë futbollisti i parë në shekullin e 21-të që shënoi katër gola në La Liga kundër Real Madridit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga