Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Shënoi golin e fitores ndaj Vllaznisë, PARTIZANI surprizon Eljon SOTËN

Shkruar nga NEWSPORT
Shënoi golin e fitores ndaj Vllaznisë, PARTIZANI surprizon Eljon

Eljon Sota ishte një nga protagonistët e fitores së Partizanit ndaj Vllazninë. Demat triumfuan 2-1 ndaj shkodranëve dhe Sota shënoi golin që rezultoi i itores për të kuqtë.

Dita e sotme është ditë festë për lojtarin, i cili feston 25-vjetorin e tij të lindjes. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale klubi kryeqytetas ka zgjedhur të urojë mbrotjësin.

“Edhe 100 vite të lumtura dhe shumë suksese me fanelën e kuqe”, është urimi i Partizanit për Sotën. Kujtojmë se goli ndaj shkodranëve ishte i pari për 25-vjeçarin në këtë sezon, ndërsa Demat aktualisht mbajnë vendin e dytë në klasifikim me 61 pikë, 2 më pak se Tirana, kur kanë mbetur edhe dy ndeshje drejt fundit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga