Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Shansi i dytë për Julian Ahmatajn

Shkruar nga NEWSPORT
Shansi i dytë për Julian Ahmatajn

Tirana është kryefjala e momentit në futbollin shqiptar teksa çështja Orges Shehi ka trazuar ujërat në kampin bardheblu. Klubi komunikoi pezullimin e tij nga detyra për shkak të rezultateve të dobëta, ç’ka e bën durrsakun të jetë ende i lidhur juridikisht me Tiranën. Nga ana tjetër, vetë trajneri Shehi në një prononcim për Neësport.al zbuloi se është shkarkuar me gojë e me letër nga drejtori Osmani.

Skuadrën aktualisht po e stërvit Julian Ahmataj, trajneri kampion me moshat bardheblu në sezonin e fundit. Për Ahmatajn nuk është diçka e re teksa ka qenë më parë trajner i parë i ekipit A në periudhën tetor 2019 – dhjetor 2019. Në atë kohë rezultoi një dështim kun ë 5 ndeshje grumbulloi vetëm 5 pikë duke i lënë më pas vendin Emmanuel Egbos dhe të gjithë e dimë se ç’ndodhi më pas.

Ndoshta atëherë ka qenë pak herët për Ahmatajn të marrë në drejtim një skuadër të madhe si bardheblutë. Pas 2 sezoneve të suksesshme me Tiranën U17 dhe U19, 44-vjeçarit i jepet shansi i dytë nga drejtuesit.

A do t’ia arrijë Ahmataj të shpërblejë besimin e drejtuesve? Kjo i mbetet fushës së lojës me elbasanaist që ka testin e parë ditën e nesërme ku sfidon Vllazninë në Klasiken e Shqipërisë e më pas derbin me Partizanin pas Kombëtareve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga