Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Sfida ndaj Real Sociedad, ANCELOTTI “kursen” yllin e skuadrës për dy ndeshjet e sezonit

Shkruar nga NEWSPORT
Sfida ndaj Real Sociedad, ANCELOTTI “kursen” yllin e skuadrës
Real Madrid do të përballet në mbrëmjen duke nisur që nga ora 22:00 me Real Sociedad. Madrilenët në këtë takim do të jenë pa yllin e skuadrës. Carlo Ancelotti ka vendosur të lërë pushim, Karim Benzemanë. Francezi duhet të rifitojë energjitë e duhura për dy sfidat vendimtare të sezonit. Italiani ka menduar që ta lërë pushim që francezi të jetë në formën më të mirë ndaj osasunës në Kupën e Mbretit dhe ndaj Manchester Cityt në Champions League. Aktualisht “Los Blancos” nuk kanë thënë një shpejgim për lënien jashtë të Benzemas, por sipas mediave raportohet se Ancelotti kërkon të “kursejë” sulmuesin për dy ndeshjet vendimtare të këtij sezoni.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga