Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Serie A gati për javën e 6, ekipet “big” zbresin në fushën e blertë

Shkruar nga NEWSPORT
Serie A gati për javën e 6, ekipet “big” zbresin në

Sere A do të “çel” siparin e javës së 6. Sfidat e sotme zbrezin në fushë Interin, Napolin dhe Milanin ku dy të fundit nuk njohin akoma humbjen në këtë start sezoni. Napoli dhe Inter do të presin në shtëpin e tyre Spezian dhe Torinon. Në darkë Sampdoria do të jetë përballë kampionëve.

Napoli dhe Milan duan të vijojnë serinë e rezultateve pozitive për të mos lejuar shëkputjen e Atalantës që aktualisht kryeson e vetme me 2 pikë avantazh nga ndjekësit më të afërt.

Ndeshjet e javës së 6 të Serie A:

Napoli – Spezia 15:00

Inter - Torino 18:00

Sampdoria - Milan 20:45

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga