Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

“Selman Stërmasi” hap nesër dyert, ndeshje bamirësie në kryeqytet

Shkruar nga NEWSPORT
“Selman Stërmasi” hap nesër dyert, ndeshje bamirësie

Nesër do të zhvillohet një event bamirësie në stadiumin “Selman Stërmasi”. Është klubi i Tiranës që përmes një njoftimi bën me dije se në orën 15:00 do të zbresin në fushë gazetarë dhe ish lojtarë. Të ardhurat nga biletat do të shkojnë për bamirësi. Në lajmërimin e bërë në faqen zyrtare thuhej:

“11 Tetori rezervon në “Selman Stërmasi” një event bamirësie. Nesër në orën 15:00 do të organizohet një ndeshje bamirësie nga Ambasciata d'Italia Tirana] mes “Nazionale del Cuore Attori e Cantanti”, “Nazionale Giornalisti “RAI”” dhe “All Stars Albania”.

Të ardhurat do t'i dhurohen tërësisht dy shoqatave vullnetare sociale dhe humanitare që operojnë në Shqipëri: Shëndeti i Kufirit - Shëndeti pa Kufij  - Onlus për përfshirje sociale dhe shëndetësore kundër varfërisë materiale dhe arsimore dhe komunitetit fetar të San Giuseppe në favor për jetimët, invalidët dhe të moshuarit.

Biletat mund të blihen si në platformën ëëë.vivere.al/home/gol-del-cuore/ ashtu edhe në biletat e stadiumit (nga ora 13:00 e datës 11 tetor). Ndeshja do të transmetohet live në RTSH”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga