Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Rummenigge: City është favorit por Interi mund ta dëmtojë në finale

Shkruar nga NEWSPORT
Rummenigge: City është favorit por Interi mund ta dëmtojë

Gjatë një interviste të gjatë me La Gazzetta dello Sport , ish-sulmuesi i Interit, Karl-Heinz Rummenigge foli për finalen e Ligës së Kampionëve dhe shanset e skuadrës së Inzaghit për të ngritur kupën.

“Është e qartë, City, edhe pas asaj që pamë kundër Real Madridit, është favorit absolut. Por kjo, po e përsëris, për mua është një avantazh në favor të Interit. Edhe kur ishin në fazën e grupeve askush nuk e mendonte se Interi do të kualifikohej por Inzaghi kaloi përpara. Skuadra nuk duhet nënvlerësuar, është e qëndrueshme në të gjitha departamentet.

Mbrojtja është konkrete, në mesfushë vrapojnë dhe punojnë, të gjithë janë të gatshëm të sakrifikojnë. Në sulm, Lautaro është qendërsulmues i rangut botëror, Dzeko është gjithmonë i freskët dhe Lukaku përmirësohet nga ndeshja në ndeshje. Interi është një skuadër që gjithashtu mund të dëmtojë Cityn”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga